Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke w Trzebiechowie

06.09.2011r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie zaprosiła swoich czytelników na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem i współautorem książek dla dzieci i młodzieży.
Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książki z programu: Instytutu Książki „Tu czytamy”, w którym nasza biblioteka bierze udział.
Grzegorz Kasdepke za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.
Jest m.in. laureatem Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę: „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” i dwukrotnym zdobywcą Nagrody Edukacyjnej XXI za książki: „Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” oraz „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci.” Otrzymał także Wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001
i Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY.Autor pisze również scenariusze do seriali telewizyjnych i programów dla najmłodszych.
Wszystkie jego książki dotykają codziennych problemów dzieci. Napisane są z niezwykłym poczuciem humoru i ogromną znajomością psychiki dziecka. Już od samego początku spotkania autor podbił serca młodych czytelników. Dzieci wysłuchały fragmentów książek (czytanych przez autora). Padło wiele pytań, dotyczących nie tylko zawodu pisarza, ale i jego prywatnego życia. Na wszystkie pytania pan Grzegorz odpowiedział. Najczęściej zadawane pytania:

 – Ile pan książek napisał? odp.: 30.
– Która z książek najbardziej się Panu podoba? odp.: „Kacperiada”.
– Ile trwa pisanie książki? odp.: „Kacperiadę” pisałem 2 lata, a „Ostrożnie!” tylko 2 miesiące.
– Co Pan lubi robić poza pisaniem książek? – odp.: Gotuję, gram na gitarze elektrycznej, jeżdżę  na rowerze, gram w piłkę nożną…
Na koniec spotkania pisarz odwiedził uczestników spotkania w ich klasie lekcyjnej i rozdał mnóstwo autografów. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia.
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą dla ok. 36 osób, którymi byli uczniowie kl. III szkoły podstawowej oraz uczestnicy DKK.
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie składa serdeczne podziękowanie dla Dyrekcji Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie za udostępnienie sali i pomoc przygotowaniu spotkania autorskiego.