Informacja o Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie – tekst łatwy do czytania i zrozumienia (ETR)

Informacja o Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie – tekst łatwy do czytania i zrozumienia (ETR)

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie znajduje się przy ulicy Sulechowskiej 2.

Czerwona strzała na zdjęciu wskazuje drogę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebiechowie

Za pracę biblioteki odpowiedzialny jest dyrektor. Dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebiechowie jest Pani Jolanta Kaczorowska.

Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach:

od 9.00 do 16.00.

W sobotę i w niedzielę Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie jest zamknięta.

Kontakt z Gminną Biblioteką Publiczną w Trzebiechowie

Wszystkie potrzebne informacje uzyskasz pod numerem telefonu

68 351 40 12

Możesz także napisać e-mail na adres: biblioteka@trzebiechow.pl

Dostępność budynku

Budynek posiada jedno wejście. Na ścianie obok wejścia umieszczona jest tablica z nazwą instytucji.

Po lewej stronie od wejścia głównego została umieszczona tabliczka z godzinami otwarcia biblioteki.

Na drzwiach od wejścia głównego został umieszczony dzwonek. W razie potrzeby można za jego pomocą przywołać pracownika biblioteki.

Do pomieszczeń biblioteki prowadzą schody. Osoby z niepełnosprawnością ruchową nie mogą dostać się do pomieszczeń biblioteki.

Zdjęcie przedstawia wejście główne do Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zdjęcie przedstawia dzwonek dla osób ze szczególnymi potrzebami w poruszaniu się.

Przed Gminną Biblioteką Publiczną w Trzebiechowie znajduje się nieoznakowany parking. Powierzchnia parkingu jest piaszczysto – betonowa. Nie zostało wyznaczone miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Zdjęcie przedstawia nieoznaczony parking przed budynkiem biblioteki. Nie zostało wyznaczone miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Jak załatwić sprawę w bibliotece?

Żeby załatwić sprawę w bibliotece możesz:

1. Napisać potrzebne pismo i wysłać je na adres:

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie

Ulica Sulechowska 2

66-132 Trzebiechów

1. Przyjść do biblioteki i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy

biblioteki.

1. Przynieść pismo do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebiechowie.
  2. Napisać wiadomość i wysłać ją na adres e-mailowy biblioteka@trzebiechów.pl
  3. Zadzwonić pod numer telefonu 68 351 40 12.

W Gminnej Bibliotece Publicznej działają takie usługi jak:

1. Książka na telefon, czyli nowa usługa skierowana do osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do biblioteki.
  2. e-książka – czyli elektroniczna forma książki np. e-booki.
  3. Katalog online – katalog książek, które są dostępne w bibliotece.

Pracownicy biblioteki pomogą załatwić Twoją sprawę bez względu na sposób kontaktu wybrany przez Ciebie.

Poinformuj nas o najlepszej dla Ciebie formie komunikowania się dla załatwienia Twojej sprawy w bibliotece. My dołożymy starań, aby Twoją sprawę załatwić jak najszybciej.

Pies przewodnik

Jeśli przy poruszaniu się pomaga Ci pies przewodnik, oczywiście możesz z nim przyjść do Gminnej Biblioteki Publicznej.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie możesz:

1. Wypożyczyć książki, e-booki, audiobooki, czasopisma.
  2. Wypożyczyć książki z większą czcionką.
  3. Skorzystać z czytelni.
  4. Skorzystać z Internetu na wyznaczonych stanowiskach komputerowych.
  5. W bibliotece odbywają się różne spotkania: z pisarzami, klubów czytelniczych, wystawy, lekcje biblioteczne.

Oficjalna strona Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebiechowie:

Oficjalną stroną biblioteki jest: http://www.bibliotekatrzebiechow.pl/