Podaruj wiersz

2 sierpnia 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebiechowie  wspólnie  z  Domem  Pomocy  Społecznej w Trzebiechowie wzięła udział w niecodziennym wydarzeniu. Hasłem spotkania było  „ Odręcznie przepisz wybrany przez siebie wiersz i podaruj go komuś,  o kim myślisz , że może to być dla niego ważne.” Zadania odręcznego przepisania wierszy podjęła się Julia .  Sięgnęła po książki z poezją i wybrała specjalne  wiersze dla osób z najbliższego otoczenia Domu , gdzie słowo wiersza, słowo niosące sens i nadzieję , daje oparcie szczególnie potrzebne w takich miejscach. Odręcznie przepisane-  wybrane liryki  zawierały  dedykację, datę i podpis. Niektóre wiersze zostały głośno przeczytane przez  Julię i p. Reginę. Mieszkańcy świetnie się przygotowali na spotkanie, również mieli przygotowane własnoręcznie napisane teksty wierszy i piosenek . Było to dla nas wielką , milutką niespodzianką! No i  prezenciki , które otrzymałyśmy ( kwiaty i obrazki) wszystko takie piękne.

Pani Zdzisławo  i Panie Janie- rewelacyjnie to przygotowaliście! Dzięki !  Przepisanie własnoręcznie wiersza i podarowanie go,  to taki prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, niczym zwyczajne/niezwyczajne podanie dłoni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym  i  personelowi za wzruszające spotkanie. Do zobaczenia!

„Podaruj wiersz”.

Organizatorem akcji jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta wraz z Biblioteką Narodową.